Leibkonnad

Leibkonna moodustavad enamasti ühisel pinnal elavad inimesed, kes jagavad omavahel eelarvet või toitu. Leibkond muutub aja jooksul: kui laps sirgub suureks ja hakkab iseseisvalt majandama, siis ei kuulu ta enam samasse leibkonda, vaid moodustab uue. Ühises eluruumis võib elada ka mitu leibkonda. Kui inimene elab üksinda, siis on ta üksikisikust leibkond. Seega ei võrdu leibkondade arv perekondade arvuga.

Kui palju on Eestis leibkondi ja kuidas nad elavad?

  • Leibkondade üldandmed näitavad, kui palju on Eestis leibkondi, nende keskmist suurust ja tüüpe, paiknemist maakonniti ja kuidas on leibkondade majanduslik olukord Eestis aastate jooksul muutunud.
  • Leibkonna eelarve annab ülevaate leibkondade kulutustest aastas ühe leibkonnaliikme kohta. Siit saab teada, kui palju kulutavad leibkonnad toidule, eluasemele, rõivastele, transpordile või näiteks väljas söömisele.
  • Leibkonna elamistingimused annavad ülevaate leibkondade eluruumide seisundist ja probleemidest; asukohast; elamute tüüpidest ja vanusest ning ka sellest, milline on eluruumide kütmisvõimalus.
Leibkondade üldarv 655,5 tuhat
1,9%
Lastega leibkondade arv 161,9 tuhat
-0,1%
Lasteta leibkondade arv 493,6 tuhat
2,5%
Leibkonnaliikme kulutused 5 723,4 eurot aastas
-2,4%
Leibkonnaliikme kulutused toidule ja mittealkohoolsetele jookidele 1 300,4 eurot aastas
4,7%
Leibkonnaliikme kulutused eluasemele 932,6 eurot aastas
1,9%
Hea või väga hea eluruumi seisundiga leibkonnad 76,2 %
Korterelamutes elavad leibkonnad 57,8 %
Pesemisvõimalusega leibkonnad 93,0 %
Lastega leibkonnad | 2017–2024
Leibkonnaliikme kulutused aastas | 2019–2020
Leibkonnaliikmete eluruumi probleemid | 2023
Uudis

Milliseid nutividinaid Eesti inimesed oma kodudes kasutavad?

Statistikaameti andmetel on viimase nelja aasta jooksul erinevate nutiseadmete kasutamine märgatavalt tõusnud. Kui nutitelereid kasutatakse varasemast 30% enam, siis nutikellade kasutus on tõusnud lausa 60%. Järjest populaarsemad on kodudes ka internetiga ühendatud kodumasinad ja häälkäsklusele kuuletuvad virtuaalsed abilised. 

Loe edasi 2. oktoober 2024