Koolitused

Statistikaamet korraldab tasuta koolitusi nii statistika tarbijatele kui ka andmeesitajatele: üksikisikutele ning asutuste, ettevõtete ja organisatsioonide esindajatele. Koolitused toimuvad virtuaalselt Teamsi keskkonnas või statistikaameti või koolituse tellija ruumides. Koolituse tellimise tingimus on, et osavõtjaid on vähemalt kümme.

Tarbijakoolitused

Eesmärk on õpetada statistika kasutajat iseseisvalt leidma infot statistikaameti veebilehelt, andmebaasidest ning rakendustest, tutvustada statistikaametit ja Euroopa Liidu statistikaametit Eurostat ning anda ülevaade riikliku statistika tegemise põhimõtetest.

Koolitused on mõeldud kõigile statistikahuvilistele: ajakirjanikele, õpilastele, üliõpilastele, ametnikele, ettevõtjatele, õpetajatele jt.

Koolitusel käsitletakse järgmisi teemasid:

  • statistikaameti tutvustus;
  • riikliku statistikasüsteemi põhimõtted;
  • statistikavaldkondade liigitus (keskkond, majandus, rahvastik, sotsiaalelu);
  • statistika andmebaaside, statistikatoodete ja -rakenduste tutvustus ning kasutamise õpetus;

Programmi saab kohandada kliendile sobivaks olenevalt valdkonnast, mis rohkem huvi pakub.

Lisainfot saab meiliaadressil stat [at] stat.ee (stat[at]stat[dot]ee) või telefonil 625 9300. Küsi endale huvipakkuv koolitus!

Andmeesitaja koolitused

Eesmärk on tutvustada andmekogumissüsteemi eSTAT, anda ülevaade vastavast küsimustikust ning juhendada küsimustiku täitmist eSTATis või andmete laadimist eSTATi keskkonda Exceli, CSV- või kompleksfailidega.

Koolitusel selgitatakse andmete kogumise eesmärki ja avaldamise tingimusi. Virtuaalseid koolitusi on võimalik hiljem järele vaadata vastava küsimustiku materjalide juures.

Lisainfot saab meiliaadressil klienditugi [at] stat.ee (klienditugi[at]stat[dot]ee) või telefonil 625 9300.

 

Muu statistikakoolituse soovi korral kirjutage meile stat [at] stat.ee (stat[at]stat[dot]ee)  Võimalusel paneme kokku just teie vajadustele vastava koolituse. Eritellimusel koostatud koolitus on tasuline ning hinnastatakse vastavalt tellimustööde hinnakirjale.