Muusika

Eesti muusikakultuuri üks kandja on 1869. aastal alanud laulupeotraditsioon, mis on kujunenud rahva ühtekuuluvuse väljendajaks. Väga populaarsed on ka rahvusvahelised kontserdid ja festivalid. Eesti eripalgeline kõrgel tasemel muusika ja tunnustatud heliloojad, dirigendid, interpreedid ning muusikaürituste korraldajad on pälvinud tähelepanu kogu maailmas. Elavat muusikat käib aasta jooksul nautimas iga teine Eesti elanik.

Muusikastatistika annab järgmist infot:

  • kui palju meil on kontserdikorraldajaid;
  • mitu kontserti aastas toimub;
  • kui innukalt Eesti inimesed kontserte külastavad;
  • kui palju on Eesti elanike hulgas muusikaharrastajaid.

Muusikastatistikast saab ülevaate Eesti muusikaelus toimuva kohta ja kontserdikorraldusest. See annab kultuuriministeeriumile infot valdkondlike analüüside tegemiseks ja otsuste langetamiseks. Alates 2019. aastast koondame muusikastatistikat otse piletimüügiettevõtete ja kultuur.info veebiportaalidest.

Vähemalt 15-aastaste kontserdilkäimine 47,4 %
Koorilaulu harrastajate arv 35 577
0,2%
2023
Kontserdikorraldajate arv 485
2,8%
Kontserdikülastuste arv kokku 987 tuhat
39,4%
Kontsertide arv 3 358
2,1%
Viimase 12 kuu jooksul eri muusikažanrite kontsertide külastamine | 2023
Blogi

Ligi pooled kontsertidest toimuvad Tallinnas

Eelmisel aastal organiseerisid Eesti kontserdikorraldajad kodumaal 5000 kontserti, kuhu müüdi veebi kaudu üle 1,2 miljoni pileti. Kontserdikorraldajaid oli kokku 880, kellest nii mõnigi tegutses mitmes maakonnas. Tänasel rahvusvahelisel muusikapäeval vaatame lähemalt, kui suured muusikasõbrad Eesti inimesed on ja kui aktiivselt elava muusikaga kokku puututakse.
Loe edasi 1. oktoober 2020
Blogi

Iga kolmeteistkümnes eestimaalane külastab mõnd pärimusmuusikafestivali

Eestis toimub igal aastal erinevaid suvetuure, kontserte ja muusikafestivale, mis meelitavad kohale palju muusikasõpru. Statistikaameti kultuuris osalemise uuringust ilmnes, et 2017. aastal külastas iga teine eestimaalane viimase 12 kuu jooksul mõnd kontserti. Kontserdikülastajatest iga neljas osales mõnel pärimusmuusikafestivalil ehk folgil.
Loe edasi 23. juuli 2018