Abielud ja lahutused
Eesti inimesed väärtustavad perekonda. Abielu on traditsiooniliselt seotud kooselamise ja laste saamise ning kasvatamisega. Aasta-aastalt on registreeritud abielude kõrval üha enam ka teisi perevorme, näiteks vaba kooselu, üksikvanemaga pere, kärgpere.
Abielude ja lahutuste statistikast saab teada,
- kui palju Eesti inimestest abiellub;
- kui palju mehi ja naisi abiellub mitmendat korda;
- kui palju paare lahutavad abielu;
- kui vanad on naised ja mehed esimest korda abielludes.
Pered, kus lapsevanemad on abielus, püsivad enamasti kauem ja neisse sünnib rohkem lapsi. Kui teatakse, kes ja millal abielluvad või lahutavad, aitab see riigil perepoliitikat paremini kujundada ning rakendada meetmeid, mis toetavad peret.
Abielude ja lahutuste arv | 2005–2023
Keskmine vanus esmasabiellumisel | 2005–2023
Uudis
Enne ja nüüd: Eesti inimesed abielluvad järjest hilisemas vanuses
Kui 1993. aastal oli alla 30-aastaste osakaal 60–70% kõigist abiellujatest, siis 2023. aastal oli alla 30-aastaseid abiellujaid meeste hulgas vaid 24% ja naiste hulgas 34%, selgub statistikaameti andmetest.
Uudis
Pulmahooaeg on alanud! Mida näitab värske abielude statistika?
Statistikaameti äsja avaldatud andmetest selgub, et Eesti inimesed sõlmisid mullu suvekuudel 41% kõikidest abieludest. Seejuures oli kõige populaarsem päev abiellumiseks reede, 7. juuli. Milliseid põnevaid fakte 2023. aasta abielude statistikast veel selgub?
Blogi
Abiellumine on populaarne: 2022. aastal sõlmitud abielude arv oli viimase 28 aasta kõrgeim
Eelmisel aastal sõlmiti 7200 abielu, mis on kõrgeim arv alates aastast 1994. Ligi pooled abieludest registreeritakse suvekuudel, kuid eelmise aasta populaarseim kuupäev oli maagiline 22.02.2022. Lahutuste arv püsib langustrendis ning jääb juba neljandat aastat alla 3000.
Statistikaameti rakendused
Kas leidsid, mida otsisid?