Eesti statistika postmark

1. märtsil 2021 annab Eesti Post välja Eesti statistika 100. sünnipäevale pühendatud postmargi.

Statistikaameti 100. sünnipäeva postmark

Statistikaameti 100. sünnipäevaks loodud postmargil on kujutatud Eesti kaarti, millele paigutatud tulpdiagramm viitab andmetele, mida statistikaamet Eesti kohta kogub, analüüsib ja riikliku statistikana avaldab. Postmarki katab andmepunktide võrgustik, mis loob meid ümbritsevas kiires ja värvikas maailmas struktuuri. Need andmed kirjeldavad, kuidas Eestil läheb.

Postmargi on kujundanud disainer Riho Luuse, kes on mitme auhinnatud margi autor. „Oma riigi piirjoon on igale eestlasele sümbolina äratuntav identiteedi osa. Kaardi sisse asetatud rõõmsavärviline horisontaalasetuses tulpdiagramm annab kujundile positiivse dünaamilisuse ja mõtte mõõdetavast Eestist,“ kirjeldab margi autor Riho Luuse.

Margi kujunduseks sai Riho Luuse idee, kui uuris väljaannet „Eesti Vabariik 100. Statistiline album“, mis ilmus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks 2018. aastal. „Eesti kohta käivate eri eluvaldkondade statistilisi andmeid, nagu haldus, rahvastik, loodusvarad, ilmastik jne, võrreldakse albumis just vabariigi kontuurkaardil. Teisiti ei saaks see ka olla,“ lisab Luuse.

Statistikaameti 100. sünnipäeva postmark ümbrikul