Andmekirjaoskus

Statistikaamet on Eesti suurim riikliku statistika tegija. See tähendab, et me kogume objektiivset infot oluliste ühiskonna- ja majandusnäitajate kohta – SKP-st suhtelise vaesuseni - ning teeme saadud andmed oma veebis kõigile avalikult kättesaadavaks. Lisaks on üks meie peamistest eesmärkidest andmekirjaoskuse edendamine. Sellele lehele oleme koondanud nõuanded ja lisamaterjalid, et saaksid arendada oma andmepädevust!

Kuidas alustada?

  • Värskeimad andmeampsud leiad meie sotsiaalmeedia kanalitest ja kord kuus ilmuvast uudiskirjast.
  • Lihtsalt kasutatavatest rakendustest saab vajaliku info kätte ka algaja andmehuviline.
  • Pidevalt uuenevatel juhtimislaudadel on visualiseeritud eri valdkondade ja piirkondade statistika ja sisse logides saab luua päris isiklikke juhtimislaudu.
  • Põhjalikust andmebaasist  saab vajaliku info kätte ka kõige nõudlikum andmetarbija.

 

Kuidas saada veelgi andmepädevamaks?

Blogi

Vajad andmenõu? Andmekiirabi tõttab appi!

Statistikaameti missiooniks ja visiooniks on olla andmete kodu, kuhu võib julgesti tulla usaldusväärseid andmeid otsima ja abi küsima. Märtsi lõpus korraldasime andmekirjaoskuse nädala, mille raames sel aastal keskendusime poliitikakujundajatele. Muu hulgas kohtusime paljude ministeeriumide ja nende valitsemisalade asutuste esindajatega andmekiirabi-töötoas, et anda ülevaade ja selgem pilt meie rikkalikust andmemaailmast.
Loe edasi 11. aprill 2024

Head kliendid! Hooldustööde tõttu toimub 23. aprillil ajavahemikus 16.00–17.00 statistikaameti  veebilehtedel  katkestus. Vabandage!