Juulis mõjutas tootjahinnaindeksit enim puidutöötlemine
Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit nii juuni kui ka eelmise aasta juuliga võrreldes enim hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises. „Eelmise aasta juuliga võrreldes tõusid puidutööstussektori hinnad 31,8%,“ täpsustas Šokman.
Puidutöötlemise ja puittoodete tootmise hinnatõusule lisaks mõjutasid indeksit oluliselt ka elektrienergia ning metalltoodete hindade kallinemine, seda võrreldes nii juuni kui ka eelmise aasta juuliga.
Ekspordihinnaindeks suurenes juulis võrreldes juuniga 2,3%. Hinnad tõusid enim elektrienergia, puittoodete ning paberi ja pabertoodete tootmises. Hinnad langesid kõige rohkem rõiva-, elektroonikaseadmete ning tekstiilitootmises. Ekspordihinnaindeks kasvas kümnendat kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes ekspordihinnaindeks 14,9%.
Impordihinnaindeks kasvas juulis võrreldes eelneva kuuga 2,3%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergia, mäetööstuse ja puittoodete tootmises. Suurim hinnalangus sai osaks jalatsitootmisele, põllumajandussaadustele ja rõivatootmisele. Impordihinnaindeks kasvas kaheksandat kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta juuliga suurenes impordihinnaindeks 14,2%.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.
Vaata ka hindade valdkonnalehte.
Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.
Täpsem teave:
Kaia-Liisa Tabri
kommunikatsioonipartner
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 507052