Eesti rahvaarvu prognoos aastaks 2085 on 1,2 miljonit inimest

Uudis
Postitatud 13. juuni 2024, 8.00

Täna avalikustab statistikaamet värske rahvastikuprognoosi aastateks 2024–2085. Teiste oluliste näitajate seas selgub, et Eesti prognoositud rahvaarv aastaks 2085 on ligi 1,2 miljonit inimest. Rahvaarv langeb praegusega võrreldes madala sündimuse ja rahvastiku vananemise tõttu.

Prognoosi järgi on meeste oodatav eluiga 2085. aastaks 85,3 ja naistel 90,9 aastat. Loomulik iive jääb negatiivseks.

Teisi stsenaariume, rändeinfot, rahvastiku koosseisu jt prognoosi näitajaid tutvustavad statistikaamet ja sotsiaalministeerium ajakirjanikele täna, 13. juunil kell 10 ministeeriumite ühishoones (Suur-Ameerika tn 1). Sõna võtavad statistikaameti rahvastiku- ja haridusstatistika tiimijuht Terje Trasberg ning sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakonna juhataja Hede Sinisaar. 

Palume pressikonverentsile eelnevalt registreeruda ning kaasa võtta isikut tõendav dokument. Üritus kestab orienteeruvalt 30 minutit. 

Kanname pressikonverentsi ka reaalajas üle, seda on võimalik jälgida Facebooki vahendusel.

Rahvastikuprognoosi koostamist nõustasid Eesti rahvastikuteadlased Tiit Tammaru (Tartu Ülikool), Allan Puur (Tallinna Ülikool), Alis Tammur (sotsiaalministeerium) ja Ene-Margit Tiit (statistikaamet).

Vaata prognoosi koostamise metoodikat ja detailsemaid andmeid statistika andmebaasis ning tutvu ka rahvastiku valdkonnalehega.

Statistikaameti andmete ja graafikute kasutamisel palume viidata allikale.

 

Täpsem teave:

Heidi Kukk
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

 

Foto: Shutterstock