Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis aastaga 0,8%
Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit aprilliga võrreldes eelkõige hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kütteõlide ja paberi tootmises. „Samuti mõjutas indeksit hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete ning elektroonikaseadmete tootmises,“ lisas Šokman.
2022. aasta maiga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnatõus toiduainete, elektriseadmete ning tööstusmasinate ja -seadmete tootmises. Vastupidist mõju avaldas elektri- ja soojusenergia, kütteõlide tootmise ning puidutöötlemise hinnalangus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 2,6%, sealhulgas toiduainete tootmises 9,6%.
Ekspordihinnaindeks langes mais võrreldes aprilliga 0,5%. Kõige rohkem langesid hinnad mäetööstuses, naftasaadustel, kemikaalidel ja pabertoodetel. Kõige rohkem tõusid hinnad puittoodetel, nahktoodetel ja jalanõudel ning elektroonikaseadmetel. Võrreldes 2022. aasta maiga suurenes ekspordihinnaindeks 1,6%.
Impordihinnaindeks langes mais võrreldes aprilliga 0,3%. Enim langesid hinnad mäetööstuses, naftasaadustel ja põllumajandussaadustel. Hinnad tõusid enim tööstusmasinatel ja -seadmetel ning mootorsõidukitel. Võrreldes 2022. aasta sama kuuga langes impordihinnaindeks 0,4%.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.
Vaata ka hindade valdkonnalehte.
Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.
Täpsem teave
Helen Maria Raadik
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel +372 625 9181
press [at] stat.ee