Statistikaamet tõstab arvamusfestivalil fookusesse rohepöörde ja riigile hädavajalikud andmed

Uudis
Postitatud 9. august 2022, 13.00
Statistikaamet kutsub 12. ja 13. augustil kõiki Paidesse arvamusfestivalile, kus meie eksperdid arutlevad kirgi kütva rohepöörde teemadel ning toovad selgust sellesse, miks on ikkagi vajalik oma andmeid riigile usaldada. Tule kuulama ja oma arvamust valjuhäälselt avaldama!

Järjest halveneva keskkonnaseisundi tõttu on riigid seadnud rea eesmärke, et pöörata kliimamuutuse, elurikkuse kao, loodusressursside ülekasutamise ja maakasutuse muutuste negatiivseid trende. Euroopa riigid, nende hulgas ka Eesti on analüüsimas ning kokku leppimas, milliste eesmärkidega on kiire ja millele on vaja keskenduda.

See, milline on majandus, keskkonna seisund ja inimkonna heaolu tulevikus, sõltub kindlasti sellest, kuidas muutuvad tootmise ja tarbimise mustrid ning kuidas suudetakse teha rohepööre nii globaalselt, Euroopas, aga ka Eestis. Teadlaste sõnul on oluline teha muutuseid juba praegu, mitte alles kauges tulevikus.

Reedel, 12. augustil kell 12 arutlevad tuleviku elukeskkonna alal Riigikantselei rohepoliitika koordinaator Kristi Klaas, Tartu Ülikooli professor Aveliina Helm, Tööandjate Keskliidu volikogu juht Kai Realo ja Statistikaameti keskkonnastatistika juht Kaia Oras selle üle, milline on keskkonna seis, millised sihid on seatud ja kas me ka nende suunas liigume. Arutelu „Rohepööre: aeg maas või ajast maas?“ juhib Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskuse kommunikatsiooniekspert Anette Parksepp. Tutvu lähemalt Eesti rohepöörde trendide ja eesmärkidega siin https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/kiirstatistika/rohepoorde-trendid.

Statistikaameti esindus 2021. aasta arvamusfestivalil.
Statistikaameti esindus 2021. aasta arvamusfestivalil.

Miks usaldada oma andmeid riigile?

Laupäeval, 13. augustil kell 12 tasub seada sammud arutelualale „Õigus või õiglus?“, kus saab selgeks, miks on vajalik oma andmeid riigile usaldada.

Viimaste aastate kriisid on tõestanud, kui oluline on andmete olemasolu ja usaldusväärsus. Olgu tegu vaktsineerimiskorralduse või sõjapõgenike majutusega. Lõppenud rahvaloendus näitas, et sageli ei soovi inimesed aga oma andmeid riigiga jagada. Kas vastasseis on laiem trend ja miks usaldatakse andmeid pigem juhuslikele äppidele, aga mitte riigile kriitilisteks otsusteks? Millised on lahendused ja kuidas edasi?

Nende teemade üle arutlevad Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov, Statistikaameti juhtivanalüütik Terje Trasberg, Positiumi juhatuse esimees Erki Saluveer, Kantar Emori Balti regiooni juht Margo Veskimägi. Arutelu „Miks pean oma andmeid riigile usaldama?“ juhib e-valitsemise ekspert (Proud Engineers) Hille Hinsberg.