Meediasuhete praktikant: praktikandina hindan enim usaldust ja paindlikkust
Sel suvel valiti mind statistikaametisse meediasuhete praktikandiks, mis andis mulle võimaluse omandada uusi teadmisi ja näha hästi toimiva kommunikatsioonitiimi tegevusi. Kolm kuud kestnud praktikaperiood oli täis hulganisti erinevaid tegevusi – pressiteadete koostamisest kuni kodulehe arenduste koordineerimiseni.
Peamine praktikat toetav element oli kahtlemata töökultuur. Statistikaameti kommunikatsiooni- ja turundustiim koosneb inimestest, kes teevad oma tööd pühendumusega ning on valmis hea meelega oma laialdast kogemust ka jagama. Olgugi, et tööd on tiimis palju, pannakse suurt rõhku iga töötaja heaolule ning jälgitakse tähelepanelikult, et töökoormus püsiks tööaja piirides.
Uue inimesena pean tõdema, et kollektiiv minu ümber ei olnud mitte siiski ainult töökas, vaid ka ülimalt tore. Varasemate kogemustega võrreldes harjusin uute inimestega väga kiiresti, sest kolleegid olid sõbralikud, ülimalt vastutulelikud, mõistvad ja alati abivalmid.
Millega ma täpsemalt tegelesin?
Õppida on kahtlemata olnud palju ja tööülesanded on olnud mitmekesised. Praktikandina soovitan kindlasti paika panna oma konkreetsed huvid. Nii saab just endale meelepäraseid ülesandeid rohkem juurde küsida ja nende tegemiseks vajalikke oskusi enim lihvida.
Minu peamisteks tööülesanneteks said pressiteadete toimetamine ja kooskõlastamine, blogipostituste kirjutamine, meediapäringutele vastamine, kodulehe arenduste koordineerimine, meediamonitooring ja sotsiaalmeedia postituste koostamine. Praktikandi jaoks on selline valikuvabadus tööülesannete vahel kulla hinnaga, sest tekib võimalus saada praktilisi näpunäiteid ja elulisi õppetunde just enda huvidega kokkulangevates teemades.
Parimad lahendused sünnivad tiimitööna
Töökultuurist rääkides ei saa kindlasti mainimata jätta usaldust. Väga värskendav oli näha, et mind kui praktikanti usaldati. Muidugi vaadati töö lõpptulemused kriitiliselt üle ja uuriti aeg-ajalt, kuidas kõik edeneb, aga mitte hetkekski ei tekkinud tunnet, et minu käed oleksid liigse kontrolli tõttu aheldatud – tööülesannete lahendamisel anti mulle küllalt vabadust.
Hindasin, et praktikandina oli siiski iga hetk võimalik ka targematelt nõu küsida. Selleks, et jõuda parimate lahendusteni, tuli aktiivselt erinevate kolleegidega suhelda. See on kommunikatsioonitiimis kõigi jaoks suur osa tööpäevast.
Paindlikkus on oluline
Kuigi kontor on hubane, oli minu jaoks oluline, et sain osaliselt teha kaugtööd. See tähendab, et sain suure osa oma ajast veeta kodulinnas Tartus. Minu jaoks oli see eriliselt oluline, sest töötan paralleelselt ka Sihtasutuse Tartu 2024 turundus- ja kommunikatsioonitiimis.
Olin praktikal kolm kuud ja selle aja jooksul sai selgeks, et kui oled ise aktiivne ja teed asjad ära, on ka selle lühikese ajaga võimalik omandada hindamatuid kogemusi. Isegi, kui kool praktika läbimist ei nõua, aitab see avastada endale sobiva karjääritee, muudab sind enesekindlamaks, ning arendab nii teoreetilisi teadmisi kui ka praktilisi oskusi.