Lõppeva talve 5 populaarsemat blogipostitust
Kaotatud käive ja töösuhted, korterite kiirmüük ja popid liitnimed – need on vaid mõned märksõnad, mis sel talvel Eesti statistikas kajastust leidsid. Sinu ees on viis kõige suuremat tähelepanu pälvinud blogilugu.
Korterite kiirmüük ennustab Suur-Tartu teket
Harjumaa ja Tartumaa kinnisvaraturgude likviidsus pole ilmselt kellelegi uudis, see on loogiline ja klapib üldise arusaamaga kinnisvaraturu toimimisest. Korterite müügikuulutuste portaalides ülevaloleku aegade analüüsis olid suurimateks üllatajateks aga Põlvamaa ja Jõgevamaa. Kõige kergem oli kinnistuid müüa Põlvamaal, kus kuulutus oli üleval keskmiselt 8,5 nädalat, järgnesid Tartumaa 8,9 ja Harjumaa 9,6 nädalaga. Neljandal kohal on Jõgevamaa.
Loe rohkem siit.
Välistudengite maksutulu Eestis
Eesti ülikoolide tasemeõppes õppis 2019/2020. õppeaastal 5520 välisüliõpilast ehk rohkem kui kunagi varem. Eelmisel õppeaastal maksid välistudengid Eestile tulu- ja sotsiaalmaksuna kokku 10 miljonit eurot, mida on 2 miljoni euro võrra rohkem kui aasta varem. Eelneva õppeaasta välisüliõpilastest vilistlased lisasid omakorda maksudena kokku 3,6 miljonit eurot. Õppimise kõrvalt töötavatest välistudengitest pooled jäävad Eestisse tööle ka pärast diplomi kättesaamist. Kõige suurem oli Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) välisüliõpilaste ja -vilistlaste maksupanus – enam kui 40% Eestisse laekunud tööjõumaksudest tuli just neilt.
Loe rohkem siit.
Turismisektori kaotanud käive ja töösuhete arv
Turismisektor on globaalses kriisis ja olulist kahju esineb ka Eestis. Eelmise aasta märtsist novembrini peatus majutusasutustes 1,67 miljonit turisti vähem kui möödunud aastal. Turistide ööbimiste arv vähenes 3,05 miljoni võrra. See tähendab, et majutusasutused on koroonakriisi tõttu nüüdseks kaotanud juba rohkem kui terve suve jagu turiste.
Ent turism ei piirdu vaid majutujatega.
Kui suur on turismi osatähtsus ühes või teises tegevusalas, hindab statistikaamet turismi satelliitarvepidamisega.
Loe rohkem siit.
200 000 kaugtöö tegijat
Koroonaviirus ja eriolukord on näidanud kaugtöö tegelikku potentsiaali. Kõige agaramad kaugtöö tegijad olid koroonaviiruse esimese laine ajal Tartumaa, Hiiumaa ja Harjumaa inimesed. Kõige vähem tegid kaugtööd aga Ida-Virumaa, Valgamaa ja Pärnumaa elanikud.
Loe rohkem siit.
Heal lapsel mitu nime
Eesti inimesed kasutavad üsna agaralt võimalust panna oma lapsele mitu nime. Rahvastikuregistri andmetel oli selle aasta alguses Eestis 112 000 inimest, kellel on rohkem kui üks eesnimi. Topeltnimesid pannakse tüdrukutele pisut sagedamini kui poistele. Esimese nimena on poistel konkurentsitult kõige populaarsem Karl, millele järgnevad Sten ja Hans. Tüdrukutel on esimeseks nimeks sagedamini Mia, Emma ja Hanna.
Loe rohkem siit.
Ole kursis ka meie teiste blogilugudega www.stat.ee.